Magnetic blog

Sprawdź, co się u nas dzieje.

Praca JAVA Software Engineer’a w Magnetic Point

Java to najpopularniejszy język programowania, wykorzystywany do tworzenia zaawansowanych rozwiązań software’owych. Jednym z obszarów działalności Magnetic Point jest partnerska współpraca z brytyjsko-polską firmą Cognifide, w ramach której współtworzymy zaawansowane projekty webowe dla największych światowych marek. Realizujemy aplikacje internetowe dla klientów o zasięgu globalnym, dlatego bardzo często pracujemy w zespołach rozproszonych, gdzie developerzy zlokalizowani są w kilku miastach w Polsce i na świecie.

Organizacja pracy

Wielkość każdego zespołu zależy od skali projektu. Zdarzają się realizacje, w których team liczy jedynie kilka osób, ale również takie, gdzie zespół składa się z kilkudziesięciu specjalistów, podzielonych na wiele podzespołów, równolegle pracujących nad wydzielonymi funkcjonalnościami.

Do współdzielenia pracy używane są różnorodne narzędzia. Dominują produkty firmy Atlassian - Jira, Bamboo, Bitbucket, choć znajdzie się też gratka dla wielbicieli klasyki i starego, poczciwego Jenkinsa.

Czytaj całość

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Konferencji r@bbit.

Już jutro na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbędzie się V Edycja Konferencji r@bbIT.

W ramach największej konferencji w województwie zachodnio-pomorskim odbędą się Targi Pracy IT, prezentacje i pokazy nowości technologicznych, warsztaty dla studentów oraz dni otwarte Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie.

Zapraszamy na nasze stoisko - chętnie porozmawiamy o Twojej wiedzy technicznej i doświadczeniu oraz podpowiemy, jak można zaplanować swoją karierę. Przybliżymy również nasze oferty pracy oraz opowiemy o realizowanych projektach.

Na wszystkich studentów będzie czekać gorąca kawa i zadanie konkursowe. Spośród prawidowych odpowiedzi rozlosujemy fajne nagordy. Zapraszamy

Czytaj całość

Magnetic Point pracuje z największymi

Nowe, zaawansowane strony internetowe uruchamia w 25 krajach Europy, w tym w Polsce, Ford. Marketingowe przedsięwzięcie giganta amerykańskiej motoryzacji.

W siedzibie firmy Magnetic Point, przy ul. Więckowskiego w Szczecinie, prace nad projektem dla Forda trwają od ponad trzech lat. Zaczęło się od tego, że kontrakt na stworzenie serwisów dla producenta samochodów pozyskała Cognifide - poznańska firma, z którą Magnetic Point od 2012 roku współpracuje na partnerskich zasadach.

Programowanie i zarządzanie

- Jednym z naszych głównych zadań było przygotowanie zaawansowanych narzędzi, które wykorzystywane są do tworzenia aplikacji internetowych Forda. Opracowanie takiego sytemu było sporym wyzwaniem programistycznym. Stworzone przez nas rozwiązanie wspomaga uruchamianie witryn internetowych w poszczególnych krajach Europy. Mówimy tutaj o bogatych w treści, multimedia i elementy interaktywne stronach, na których użytkownik może zapoznać się z aktualną ofertą sprzedaży poszczególnych modeli, skorzystać z konfiguratora samochodu, czy znaleźć lokalnego dealera - tłumaczy Michał Klemczak, CTO Magnetic Point.

Czytaj całość

Relacja z III Ogólnopolskiego Konkursu „Kodować każdy może”

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność patronować festiwalowi kodowania dla najmłodszych, czyli 3 edycji konkursu “Kodować każdy może”. Poniżej, dzięki uprzejmości Pani Anny Rakowskiej, zamieszczamy relacje z wydarzenia.

24. 02. 2018r. na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie po raz kolejny, bo już trzeci, odbył się festiwal kodowania, czyli Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może”. Jak zawsze organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 48, a patronat merytoryczny sprawował Wydział Informatyki.

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczestników wydarzenia, którzy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji zdalnych oraz ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości przywitała Anna Rakowska pomysłodawczyni i organizatorka Konkursu. Następnie swoje słowa powitalne wygłosił Prodziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Marcin Korzeń, po czym Pani Dyrektor SP48 mgr inż. Iwona Górska dokonała oficjalnego otwarcia słowami: „III Ogólnopolski konkurs „Kodować każdy może” uważam za otwarty”.

Finał rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: w kategorii klas 2-3 udział wzięło 5 uczestników, klas 4-5 - 12 uczestników, natomiast w kategorii klas 6 - 12 zawodników.

Czytaj całość

Trzecia edycja konkursu „Kodować każdy może”

Uczniowie ze szczecińskich podstawówek pokażą, że naukę programowania warto zacząć od najmłodszych lat. Zmierzą się z zadaniami, polegającymi na tworzeniu skryptów w języku Scratch.

Konkurs „Kodować każdy może” odbędzie się w Szczecinie już po raz trzeci. Każde z dzieci dostanie do wykonania zadanie. Oceniane będzie wykonanie i czas. Poza pracą indywidualną, odbędzie się również, tak ważna w naszych czasach, praca zespołowa. W drugiej części konkursu uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły i wspólnie będą tworzyć skrypt na określony temat. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 48.

Dzieci programować będą w języku Scratch. Jest to język programowania do nauczania dzieci i młodzieży w sposób wizualny. Język programowania ma kształt puzzli, które dziecko układa w odpowiednim porządku, tworząc interaktywną animację, historyjkę czy multimedialną prezentację.

Jak dodaje Paweł Dziennik, którego firma zatrudnia ponad 20 programistów i cały czas dynamicznie się rozwija, wykonując projekty dla dużych światowych marek, programowanie ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka – uczy logicznego myślenia, zdolności analizy i rozwiązywania problemów – to także nauka samodzielności i kreatywności. Nie każde dziecko musi zostać programistą, ale umiejętność programowania na pewno przyda się w świecie, który zdominowała technologia.

Na rynku jest organizowanych wiele kursów, praktyk i konkursów dla młodzieży, ale wciąż mało dla dzieci w wieku szkolnym. Trzeba podkreślić, że w krajach wysoko rozwiniętych wspiera się naukę programowania już od najmłodszych lat. Dobrym rozwiązaniem byłoby upowszechnienie tej umiejętności, wprowadzając lekcje programowania jako oddzielnego przedmiotu w szkole - mówi Paweł Dziennik, CEO w szczecińskiej firmie Magnetic Point, firmie, która patronuje wydarzeniu.

Patronem wydarzenia będzie jak zawsze Wydział Informatyki ZUT, a głównym organizatorem Szkoła Podstawowa nr 48. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Pani Anna Rakowska oraz dziekan Wydziału Informatyki dr hab. Inż. Jerzy Pejaś i dyrektor SP 48 Pani Iwona Górska.

Konkurs odbędzie się 24 lutego na Wydziale Informatyki Szczecińskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Czytaj całość

Po raz drugi wspieramy projekt Project Shoebox

Wspólnie z Magnetic Point i Cognifide możecie pomóc potrzebującym kobietom, które doświadczyły przemocy domowej i są w trudnej sytuacji materialnej. Aby to zrobić, należy do końca lutego dostarczyć kosmetyki lub artykuły pierwszej potrzeby do siedziby Magnetic Point.

Masz w domu nowe, nieużywane i niepotrzebne kosmetyki, tj.

  • artykuły higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony, pasty, szczoteczki do zębów itp.)
  • artykuły pierwszej potrzeby
  • kosmetyki (balsamy do ciała, kremy, dezodoranty, produkty do makijażu itp.
  • artykuły do higieny dla dzieci?

Takie produkty są bardzo potrzebne kobietom, które doświadczyły przemocy domowej i są w trudnej sytuacji materialnej. Kosmetyki możecie przynieść do siedziby Magnetic Point (mieszczącej się przy ulicy Więckowskiego 1a/4). Zostaną przez nas zapakowane w pudełka i wysłane do Poznania, a tam 8 marca przekazane potrzebującym. Beneficjantami będą Centra Interwencji Kryzysowej, Domy Samotnej Matki, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Hospicjum Domowe w Poznaniu i podobne organizacje.

Zbiórka ma charakter zbiórki publicznej i organizowana jest przez komitet społeczny zarejestrowany w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na stronie zbiorki.gov.pl: http://bit.ly/2C0BGoF.

Więcej informacji o akcji „Project ShoeBox”.

Czytaj całość

Młodzi programiści znów kodowali

Magnetic Point po raz drugi kibicował uczestnikom ogólnopolskiego konkursu Kodować Każdy Może. To świetna inicjatywa, która zachęca uczniów do stawiania swoich pierwszych programistycznych kroków. Gratulujemy uczestnikom!

Ok. 100 uczniów z całej Polski rywalizowało o udział w finale konkursu Kodować Każdy Może, który odbył się 4 marca w Szczecinie.

Finał 2. edycji ogólnopolskiego konkursu, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 48, odbył się w siedzibie Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (WI ZUT jest patronem merytorycznym wydarzenia).

Czytaj całość

System Xtendo Match&More na meczu siatkówki PlusLigi

Po meczach Reprezentacji Polski w piłce nożnej czas na nową dyscyplinę! Wdrożyliśmy system Xtendo Match&More podczas meczu siatkówki PlusLigi - LOTOS Trefl Gdańsk vs. Skra Bełchatów. System, który współtworzymy został wykorzystany do prezentacji drużyn oraz przeprowadzenia konkursów. Na meczu padł rekord frekwencji kibiców - 6850. Mamy nadzieję, że trochę się do tego przyczyniliśmy.

Czytaj całość

Copyright © Magnetic Point. All rights reseverd.