Magnetic blog

Sprawdź co się u nas dzieje

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Konferencji r@bbit.

Już jutro na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbędzie się V Edycja Konferencji r@bbIT.

W ramach największej konferencji w województwie zachodnio-pomorskim odbędą się Targi Pracy IT, prezentacje i pokazy nowości technologicznych, warsztaty dla studentów oraz dni otwarte Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie.

Zapraszamy na nasze stoisko - chętnie porozmawiamy o Twojej wiedzy technicznej i doświadczeniu oraz podpowiemy, jak można zaplanować swoją karierę. Przybliżymy również nasze oferty pracy oraz opowiemy o realizowanych projektach.

Na wszystkich studentów będzie czekać gorąca kawa i zadanie konkursowe. Spośród prawidowych odpowiedzi rozlosujemy fajne nagordy. Zapraszamy

Czytaj całość

Magnetic Point pracuje z największymi

Nowe, zaawansowane strony internetowe uruchamia w 25 krajach Europy, w tym w Polsce, Ford. Marketingowe przedsięwzięcie giganta amerykańskiej motoryzacji.

W siedzibie firmy Magnetic Point, przy ul. Więckowskiego w Szczecinie, prace nad projektem dla Forda trwają od ponad trzech lat. Zaczęło się od tego, że kontrakt na stworzenie serwisów dla producenta samochodów pozyskała Cognifide - poznańska firma, z którą Magnetic Point od 2012 roku współpracuje na partnerskich zasadach.

Programowanie i zarządzanie

- Jednym z naszych głównych zadań było przygotowanie zaawansowanych narzędzi, które wykorzystywane są do tworzenia aplikacji internetowych Forda. Opracowanie takiego sytemu było sporym wyzwaniem programistycznym. Stworzone przez nas rozwiązanie wspomaga uruchamianie witryn internetowych w poszczególnych krajach Europy. Mówimy tutaj o bogatych w treści, multimedia i elementy interaktywne stronach, na których użytkownik może zapoznać się z aktualną ofertą sprzedaży poszczególnych modeli, skorzystać z konfiguratora samochodu, czy znaleźć lokalnego dealera - tłumaczy Michał Klemczak, CTO Magnetic Point.

Czytaj całość

Relacja z III Ogólnopolskiego Konkursu „Kodować każdy może”

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność patronować festiwalowi kodowania dla najmłodszych, czyli 3 edycji konkursu “Kodować każdy może”. Poniżej, dzięki uprzejmości Pani Anny Rakowskiej, zamieszczamy relacje z wydarzenia.

24. 02. 2018r. na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie po raz kolejny, bo już trzeci, odbył się festiwal kodowania, czyli Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może”. Jak zawsze organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 48, a patronat merytoryczny sprawował Wydział Informatyki.

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczestników wydarzenia, którzy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji zdalnych oraz ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości przywitała Anna Rakowska pomysłodawczyni i organizatorka Konkursu. Następnie swoje słowa powitalne wygłosił Prodziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Marcin Korzeń, po czym Pani Dyrektor SP48 mgr inż. Iwona Górska dokonała oficjalnego otwarcia słowami: „III Ogólnopolski konkurs „Kodować każdy może”

Czytaj całość

Trzecia edycja konkursu „Kodować każdy może”

Uczniowie ze szczecińskich podstawówek pokażą, że naukę programowania warto zacząć od najmłodszych lat. Zmierzą się z zadaniami, polegającymi na tworzeniu skryptów w języku Scratch.

Konkurs „Kodować każdy może” odbędzie się w Szczecinie już po raz trzeci. Każde z dzieci dostanie do wykonania zadanie. Oceniane będzie wykonanie i czas. Poza pracą indywidualną, odbędzie się również, tak ważna w naszych czasach, praca zespołowa. W drugiej części konkursu uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły i wspólnie będą tworzyć skrypt na określony temat. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 48.

Dzieci programować będą w języku Scratch. Jest to język programowania do nauczania dzieci i młodzieży w sposób wizualny. Język programowania ma kształt puzzli, które dziecko układa w odpowiednim porządku, tworząc interaktywną animację, historyjkę czy multimedialną prezentację.

Jak dodaje Paweł Dziennik, którego firma zatrudnia ponad 20 programistów i cały czas dynamicznie

Czytaj całość

Po raz drugi wspieramy projekt Project Shoebox

Wspólnie z Magnetic Point i Cognifide możecie pomóc potrzebującym kobietom, które doświadczyły przemocy domowej i są w trudnej sytuacji materialnej. Aby to zrobić, należy do końca lutego dostarczyć kosmetyki lub artykuły pierwszej potrzeby do siedziby Magnetic Point.

Masz w domu nowe, nieużywane i niepotrzebne kosmetyki, tj.

artykuły higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony, pasty, szczoteczki do zębów itp.) artykuły pierwszej potrzeby kosmetyki (balsamy do ciała, kremy, dezodoranty, produkty do makijażu itp. artykuły do higieny dla dzieci?

Takie produkty są bardzo potrzebne kobietom, które doświadczyły przemocy domowej i są w trudnej sytuacji materialnej. Kosmetyki możecie przynieść do siedziby Magnetic Point (mieszczącej się przy ulicy Więckowskiego 1a/4). Zostaną przez nas zapakowane w pudełka i wysłane do Poznania, a tam 8 marca przekazane potrzebującym. Beneficjantami będą Centra Interwencji Kryzysowej, Domy Samotnej Matki, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Hospicjum

Czytaj całość

Młodzi programiści znów kodowali

Magnetic Point po raz drugi kibicował uczestnikom ogólnopolskiego konkursu Kodować Każdy Może. To świetna inicjatywa, która zachęca uczniów do stawiania swoich pierwszych programistycznych kroków. Gratulujemy uczestnikom!

Ok. 100 uczniów z całej Polski rywalizowało o udział w finale konkursu Kodować Każdy Może, który odbył się 4 marca w Szczecinie.

Finał 2. edycji ogólnopolskiego konkursu, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 48, odbył się w siedzibie Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (WI ZUT jest patronem merytorycznym wydarzenia).

Uczestników zmagań finałowych - ponad 30 uczniów wyłonionych spośród setki chętnych z 19 szkół biorących udział w zdalnych eliminacjach - przywitała Anna Rakowska, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, dziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Jerzy Pejaś i dyrektor SP48 Iwona Górska.

Finał rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: klasy 2-3, klasy 4-5 oraz klasy 6. Jego pierwszą część uczniowie spędzili przed komputerami rozwiązując samodzielnie w pracowniach komputerowych zadania

Czytaj całość

System Xtendo Match&More na meczu siatkówki PlusLigi

Po meczach Reprezentacji Polski w piłce nożnej czas na nową dyscyplinę! Wdrożyliśmy system Xtendo Match&More podczas meczu siatkówki PlusLigi - LOTOS Trefl Gdańsk vs. Skra Bełchatów. System, który współtworzymy został wykorzystany do prezentacji drużyn oraz przeprowadzenia konkursów. Na meczu padł rekord frekwencji kibiców - 6850. Mamy nadzieję, że trochę się do tego przyczyniliśmy.

Czytaj całość

Startup Alleceny wyróżniony w konkursie Perły Biznesu

Nasz projekt Alleceny.pl otrzymał kolejną nagrodę gospodarczą, tym razem zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Perły Biznesu 2016.

Napisał o nas Kurier Szczeciński, portal Szczecinbiznes.pl, a poniższy artykuł został opublikowany na łamach serwisu Mamstartup.pl

Wyróżnienie w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2016 konkursu Perły Biznesu otrzymał serwis Alleceny.pl za osiągnięcie pozycji największej polskiej porównywarki cen żywności i produktów codziennego użytku.

Platforma porównuje obecnie 400 tys. produktów z prawie 600 sklepów internetowych i 50 sieci handlowych. Dotychczas skorzystało z niej już prawie 5 mln Polaków.

Konkurs już po raz trzynasty zorganizował magazyn Świat Biznesu pod mecenatem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Laureatów i wyróżnionych wybrała kapituła konkursowa składająca się z naukowców i publicystów ekonomicznych, którzy docenili dynamiczny rozwój startupu w 2016 roku i jego unikatowe usługi.

Platforma skupia się wyłącznie na produktach codziennego użytku kupowanych do domu - tj. żywność, suplementy diety, chemia gospodarcza, alkohol

Czytaj całość

Copyright © Magnetic Point. All rights reseverd.