Magnetic blog

Sprawdź, co się u nas dzieje.

Stanowisko QA Engineer w Magnetic Point

​Dowiedz się, jak pracujemy w Magnetic Point, a konkretnie jak pracują nasi specjaliści z działu Quality Assurance.

Czytaj całość

Druga edycja Szczecińskich spotkań Java Developerów Javips

Druga edycja JAVIPS za nami! Cieszymy się bardzo, że możemy być współorganizatorem i partnerem tak fajnego przedsięwzięcia.

Zerknijcie na artykuł, który pojawił się w Szczecinbiznes.pl o tegorocznej edycji eventu.

Dwie szczecińskie firmy tworzące oprogramowanie dla biznesu wspólnie organizują spotkanie poświęcone programowaniu w języku Java. To sposób na wymianę doświadczeń, podnoszenie kwalifikacji i zainteresowanie tą technologią ewentualnych przyszłych pracowników.

Czytaj całość

Praca JAVA Software Engineer’a w Magnetic Point

Java to najpopularniejszy język programowania, wykorzystywany do tworzenia zaawansowanych rozwiązań software’owych. Jednym z obszarów działalności Magnetic Point jest partnerska współpraca z brytyjsko-polską firmą Cognifide, w ramach której współtworzymy zaawansowane projekty webowe dla największych światowych marek. Realizujemy aplikacje internetowe dla klientów o zasięgu globalnym, dlatego bardzo często pracujemy w zespołach rozproszonych, gdzie developerzy zlokalizowani są w kilku miastach w Polsce i na świecie.

Organizacja pracy

Wielkość każdego zespołu zależy od skali projektu. Zdarzają się realizacje, w których team liczy jedynie kilka osób, ale również takie, gdzie zespół składa się z kilkudziesięciu specjalistów, podzielonych na wiele podzespołów, równolegle pracujących nad wydzielonymi funkcjonalnościami.

Do współdzielenia pracy używane są różnorodne narzędzia. Dominują produkty firmy Atlassian - Jira, Bamboo, Bitbucket, choć znajdzie się też gratka dla wielbicieli klasyki i starego, poczciwego Jenkinsa.

Czytaj całość

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Konferencji r@bbit.

Już jutro na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbędzie się V Edycja Konferencji r@bbIT.

W ramach największej konferencji w województwie zachodnio-pomorskim odbędą się Targi Pracy IT, prezentacje i pokazy nowości technologicznych, warsztaty dla studentów oraz dni otwarte Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie.

Zapraszamy na nasze stoisko - chętnie porozmawiamy o Twojej wiedzy technicznej i doświadczeniu oraz podpowiemy, jak można zaplanować swoją karierę. Przybliżymy również nasze oferty pracy oraz opowiemy o realizowanych projektach.

Na wszystkich studentów będzie czekać gorąca kawa i zadanie konkursowe. Spośród prawidowych odpowiedzi rozlosujemy fajne nagordy. Zapraszamy

Czytaj całość

Magnetic Point pracuje z największymi

Nowe, zaawansowane strony internetowe uruchamia w 25 krajach Europy, w tym w Polsce, Ford. Marketingowe przedsięwzięcie giganta amerykańskiej motoryzacji.

W siedzibie firmy Magnetic Point, przy ul. Więckowskiego w Szczecinie, prace nad projektem dla Forda trwają od ponad trzech lat. Zaczęło się od tego, że kontrakt na stworzenie serwisów dla producenta samochodów pozyskała Cognifide - poznańska firma, z którą Magnetic Point od 2012 roku współpracuje na partnerskich zasadach.

Programowanie i zarządzanie

- Jednym z naszych głównych zadań było przygotowanie zaawansowanych narzędzi, które wykorzystywane są do tworzenia aplikacji internetowych Forda. Opracowanie takiego sytemu było sporym wyzwaniem programistycznym. Stworzone przez nas rozwiązanie wspomaga uruchamianie witryn internetowych w poszczególnych krajach Europy. Mówimy tutaj o bogatych w treści, multimedia i elementy interaktywne stronach, na których użytkownik może zapoznać się z aktualną ofertą sprzedaży poszczególnych modeli, skorzystać z konfiguratora samochodu, czy znaleźć lokalnego dealera - tłumaczy Michał Klemczak, CTO Magnetic Point.

Czytaj całość

Relacja z III Ogólnopolskiego Konkursu „Kodować każdy może”

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność patronować festiwalowi kodowania dla najmłodszych, czyli 3 edycji konkursu “Kodować każdy może”. Poniżej, dzięki uprzejmości Pani Anny Rakowskiej, zamieszczamy relacje z wydarzenia.

24. 02. 2018r. na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie po raz kolejny, bo już trzeci, odbył się festiwal kodowania, czyli Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może”. Jak zawsze organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 48, a patronat merytoryczny sprawował Wydział Informatyki.

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczestników wydarzenia, którzy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji zdalnych oraz ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości przywitała Anna Rakowska pomysłodawczyni i organizatorka Konkursu. Następnie swoje słowa powitalne wygłosił Prodziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Marcin Korzeń, po czym Pani Dyrektor SP48 mgr inż. Iwona Górska dokonała oficjalnego otwarcia słowami: „III Ogólnopolski konkurs „Kodować każdy może” uważam za otwarty”.

Finał rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: w kategorii klas 2-3 udział wzięło 5 uczestników, klas 4-5 - 12 uczestników, natomiast w kategorii klas 6 - 12 zawodników.

Czytaj całość

Trzecia edycja konkursu „Kodować każdy może”

Uczniowie ze szczecińskich podstawówek pokażą, że naukę programowania warto zacząć od najmłodszych lat. Zmierzą się z zadaniami, polegającymi na tworzeniu skryptów w języku Scratch.

Konkurs „Kodować każdy może” odbędzie się w Szczecinie już po raz trzeci. Każde z dzieci dostanie do wykonania zadanie. Oceniane będzie wykonanie i czas. Poza pracą indywidualną, odbędzie się również, tak ważna w naszych czasach, praca zespołowa. W drugiej części konkursu uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły i wspólnie będą tworzyć skrypt na określony temat. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 48.

Dzieci programować będą w języku Scratch. Jest to język programowania do nauczania dzieci i młodzieży w sposób wizualny. Język programowania ma kształt puzzli, które dziecko układa w odpowiednim porządku, tworząc interaktywną animację, historyjkę czy multimedialną prezentację.

Jak dodaje Paweł Dziennik, którego firma zatrudnia ponad 20 programistów i cały czas dynamicznie się rozwija, wykonując projekty dla dużych światowych marek, programowanie ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka – uczy logicznego myślenia, zdolności analizy i rozwiązywania problemów – to także nauka samodzielności i kreatywności. Nie każde dziecko musi zostać programistą, ale umiejętność programowania na pewno przyda się w świecie, który zdominowała technologia.

Na rynku jest organizowanych wiele kursów, praktyk i konkursów dla młodzieży, ale wciąż mało dla dzieci w wieku szkolnym. Trzeba podkreślić, że w krajach wysoko rozwiniętych wspiera się naukę programowania już od najmłodszych lat. Dobrym rozwiązaniem byłoby upowszechnienie tej umiejętności, wprowadzając lekcje programowania jako oddzielnego przedmiotu w szkole - mówi Paweł Dziennik, CEO w szczecińskiej firmie Magnetic Point, firmie, która patronuje wydarzeniu.

Patronem wydarzenia będzie jak zawsze Wydział Informatyki ZUT, a głównym organizatorem Szkoła Podstawowa nr 48. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Pani Anna Rakowska oraz dziekan Wydziału Informatyki dr hab. Inż. Jerzy Pejaś i dyrektor SP 48 Pani Iwona Górska.

Konkurs odbędzie się 24 lutego na Wydziale Informatyki Szczecińskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Czytaj całość

Po raz drugi wspieramy projekt Project Shoebox

Wspólnie z Magnetic Point i Cognifide możecie pomóc potrzebującym kobietom, które doświadczyły przemocy domowej i są w trudnej sytuacji materialnej. Aby to zrobić, należy do końca lutego dostarczyć kosmetyki lub artykuły pierwszej potrzeby do siedziby Magnetic Point.

Masz w domu nowe, nieużywane i niepotrzebne kosmetyki, tj.

  • artykuły higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony, pasty, szczoteczki do zębów itp.)
  • artykuły pierwszej potrzeby
  • kosmetyki (balsamy do ciała, kremy, dezodoranty, produkty do makijażu itp.
  • artykuły do higieny dla dzieci?

Takie produkty są bardzo potrzebne kobietom, które doświadczyły przemocy domowej i są w trudnej sytuacji materialnej. Kosmetyki możecie przynieść do siedziby Magnetic Point (mieszczącej się przy ulicy Więckowskiego 1a/4). Zostaną przez nas zapakowane w pudełka i wysłane do Poznania, a tam 8 marca przekazane potrzebującym. Beneficjantami będą Centra Interwencji Kryzysowej, Domy Samotnej Matki, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Hospicjum Domowe w Poznaniu i podobne organizacje.

Zbiórka ma charakter zbiórki publicznej i organizowana jest przez komitet społeczny zarejestrowany w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na stronie zbiorki.gov.pl: http://bit.ly/2C0BGoF.

Więcej informacji o akcji „Project ShoeBox”.

Czytaj całość

Copyright © Magnetic Point. All rights reseverd.