Magnetic blog

Sprawdź, co się u nas dzieje.

Młodzi programiści znów kodowali

Magnetic Point po raz drugi kibicował uczestnikom ogólnopolskiego konkursu Kodować Każdy Może. To świetna inicjatywa, która zachęca uczniów do stawiania swoich pierwszych programistycznych kroków. Gratulujemy uczestnikom!

Ok. 100 uczniów z całej Polski rywalizowało o udział w finale konkursu Kodować Każdy Może, który odbył się 4 marca w Szczecinie.

Finał 2. edycji ogólnopolskiego konkursu, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 48, odbył się w siedzibie Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (WI ZUT jest patronem merytorycznym wydarzenia).

Czytaj całość

System Xtendo Match&More na meczu siatkówki PlusLigi

Po meczach Reprezentacji Polski w piłce nożnej czas na nową dyscyplinę! Wdrożyliśmy system Xtendo Match&More podczas meczu siatkówki PlusLigi - LOTOS Trefl Gdańsk vs. Skra Bełchatów. System, który współtworzymy został wykorzystany do prezentacji drużyn oraz przeprowadzenia konkursów. Na meczu padł rekord frekwencji kibiców - 6850. Mamy nadzieję, że trochę się do tego przyczyniliśmy.

Czytaj całość

Startup Alleceny wyróżniony w konkursie Perły Biznesu

Nasz projekt Alleceny.pl otrzymał kolejną nagrodę gospodarczą, tym razem zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Perły Biznesu 2016.

Napisał o nas Kurier Szczeciński, portal Szczecinbiznes.pl, a poniższy artykuł został opublikowany na łamach serwisu Mamstartup.pl

Wyróżnienie w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2016 konkursu Perły Biznesu otrzymał serwis Alleceny.pl za osiągnięcie pozycji największej polskiej porównywarki cen żywności i produktów codziennego użytku.

Platforma porównuje obecnie 400 tys. produktów z prawie 600 sklepów internetowych i 50 sieci handlowych. Dotychczas skorzystało z niej już prawie 5 mln Polaków.

Konkurs już po raz trzynasty zorganizował magazyn Świat Biznesu pod mecenatem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Laureatów i wyróżnionych wybrała kapituła konkursowa składająca się z naukowców i publicystów ekonomicznych, którzy docenili dynamiczny rozwój startupu w 2016 roku i jego unikatowe usługi.

Czytaj całość

Polacy oszczędzają dzięki nietypowej porównywarce cen

​O projekcie, w który jesteśmy zaangażowani napisał Puls Biznesu.

Najwięcej pieniędzy Polacy wydają na produkty pierwszej potrzeby tj. żywność czy środki czystości – według danych GUS pochłaniają one miesięcznie prawie 30% domowych budżetów. By oszczędzić na codziennych zakupach, ponad 75% rodaków szuka okazji i rabatów oraz ogląda gazetki z promocjami sklepów tradycyjnych.

Jak wynika z raportu „Sprytne zakupy Polaków 2016” trzy czwarte konsumentów przy zakupie produktów kieruje się głównie ich ceną. Prawie wszyscy Polacy korzystają z różnych rozwiązań, które wspomagają rozsądniejsze zakupy. Najpopularniejszym jest przeglądanie ofert w Internecie oraz korzystanie z niższych cen w sklepach internetowych. Jednak produkty pierwszej potrzeby, w szczególności żywność, konsumenci wolą kupować w sklepach stacjonarnych.

„Klienci chcą samodzielnie wybierać produkty spożywcze, żeby mieć pewność, że mięso będzie świeże, a owoce niepoobijane. Trudno jednak każdego dnia porównywać ceny we wszystkich sklepach w okolicy, dlatego stworzyliśmy serwis Alleceny.pl - pierwszą w Polsce porównywarkę, która pozwala śledzić ceny żywności i produktów codziennych sprzedawanych zarówno tradycyjnie, jak i online” – wskazuje Adam Rzepkowski, dyrektor zarządzający w Alleceny.

Czytaj całość

Szczecińska porównywarka sklepowych promocji doceniona w ogólnopolskim konkursie

Artykuł ukazał się w na łamach szczecińskiego serwisu Wyborcza.pl.

Stworzony przez szczecinian serwis Alleceny.pl otrzymał Laur Eksperta 2016/2017 - za oferowanie nowoczesnej usługi odpowiadającej na potrzeby konsumentów. Alleceny.pl to największa w Polsce porównywarka cen produktów codziennego użytku, która - jako jedyna - porównuje ceny nie tylko ze sklepów internetowych, ale także ze stacjonarnych.

Stworzony przez szczecinian serwis porównuje ponad 200 tys. produktów z prawie 280 sklepów internetowych i 35 sieci handlowych.

Alleceny porównuje sklepy sieciowe

W odróżnieniu od porównywarek takich jak np. Ceneo czy Skąpiec, serwis Alleceny.pl ułatwia znalezienie produktów w okazyjnych cenach również w tradycyjnych sklepach stacjonarnych dużych sieci handlowych. Porównuje oferty z aktualnych gazetek promocyjnych, skupiając się na produktach kupowanych do domu (żywność, suplementy diety, chemia gospodarcza, alkohol i kosmetyki).

- To daje możliwość jednoczesnego porównywania cen tych samych produktów z wielu sklepów stacjonarnych i internetowych, co jest rozwiązaniem unikalnym - podkreśla Adam Rzepkowski, dyrektor zarządzający w Alleceny.pl. - Możemy promocje z gazetki jednej sieci porównać do cen proponowanych w gazetkach konkurencji oraz do cen internetowych.

Czytaj całość

Do udanego serwisu internetowego trzeba dwojga - Szczecin Biznes

Na stronie Szczecinbiznes.pl ukazał kolejny artykuł z cyklu “IT w biznesie”, w którym opowiadamy o początkach portalu Hiponet.pl, którego jesteśmy współtwórcami, a także o tym jak istotne jest zaangażowanie klienta w proces wytwarzania projektu informatycznego.

Dlaczego zaangażowanie klienta w tworzenie serwisu internetowego przez dostawcę oprogramowania jest podstawą dobrego projektu i wdrożenia? Na to pytanie odpowiadają Paweł Dziennik i Michał Klemczak, właściciele Magnetic Point.

W branży wytwarzania projektów internetowych najważniejsze jest nawiązanie dobrych relacji między klientem a wykonawcą projektu. – Jeśli współpraca z klientem przebiega płynnie, to i produkt jest finalnie na dobrym poziomie – uważa Paweł Dziennik, współwłaściciel Magnetic Point. A jeśli przez lata współpracy powstanie biznesowa chemia, to z wykonawcy i opiekuna technicznego projektu można stać się współudziałowcem całego internetowego przedsięwzięcia.

Obustronne zaangażowanie

Pierwszym zadaniem specjalistów IT jest jak najlepsze poznanie założeń dotyczących strony internetowej. Najczęściej potencjalnemu klientowi należy przedstawić przykładową koncepcję strony, szczególnie, jeśli wykonawca ma zostać wyłoniony w drodze konkursu ofert. Firmy programistyczne startujące w takich konkursach prace koncepcyjne wykonują często na własny koszt. Jeśli pierwszy kontakt daje impuls do dalszej współpracy, można rozpocząć prace nad projektem. Jednak po stronie klienta jest nie tylko złożenie zamówienia, akceptacja projektu strony internetowej oraz ostateczne przyjęcie jej wdrożenia.

Czytaj całość

O pracy w chmurze na łamach portalu Szczecin Biznes

​Na portalu Szczecin Biznes tym razem pojawił się wywiad z Pawłem Dziennikiem i Michałem Klemczakiem o pracy w chmurze.

Standardem funkcjonowania w firmach informatycznych jest oprogramowanie webowe. Z tych doświadczeń mogą też z powodzeniem skorzystać przedsiębiorcy działający w innych branżach.

Sposób, w jaki pracują firmy z branży IT, kiedyś można byłoby uznać za opowieść science fiction. Oprogramowanie stacjonarne w wielu przypadkach zastąpiło oprogramowanie webowe. Można do niego zaliczyć programy niezbędne do pracy programistom czy grafikom, a także te przydatne w komunikacji wewnętrznej i do prowadzenia firmy. Bardzo często programy te są umieszczone na serwerze w chmurze – dane zbierane są więc u dostawcy aplikacji, nie zaś na dysku twardym firmy.

– Aplikacje webowe w wielu przypadkach dorównały aplikacjom stacjonarnym, choć jeszcze ich nie zastąpiły. Excel nadal jest standardem w dużych firmach finansowych – mówi Paweł Dziennik, współwłaściciel szczecińskiej firmy programistycznej Magnetic Point.

Czytaj całość

Międzynarodowa współpraca się opłaca - Magnetic Point kolejny raz na Szczecin Biznes

​Na portalu Szczecin Biznes kolejny raz pojawił się artykuł o Agencji Interaktywnej Magnetic Point - tym razem o naszej współpracy międzynarodowej. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie.

Międzynarodowa współpraca się opłaca

Warto korzystać ze światowych doświadczeń, którymi dysponują firmy z branży IT działające w Szczecinie - przekonuje Paweł Dziennik, CEO Magnetic Point.

Szczecińscy przedsiębiorcy szukający na miejscu usług firm programistycznych mają szeroki wachlarz ofert – od indywidualnych programistów po oddziały międzynarodowych korporacji. Ale są też nietypowe modele, łączące lokalne działanie i udział w międzynarodowych przedsięwzięciach.

Nietypowo, bo z partnerem

Założona w 2003 roku Magnetic Point zaczynała jako jedna z pierwszych szczecińskich agencji interaktywnych. Od czterech lat, jako firma programistyczna, uczestniczy w pracach nad projektami dla światowych marek.

Czytaj całość

Copyright © Magnetic Point. All rights reseverd.