Magnetic blog

Sprawdź co się u nas dzieje

Polacy oszczędzają dzięki nietypowej porównywarce cen

​O projekcie, w który jesteśmy zaangażowani napisał Puls Biznesu.

Najwięcej pieniędzy Polacy wydają na produkty pierwszej potrzeby tj. żywność czy środki czystości – według danych GUS pochłaniają one miesięcznie prawie 30% domowych budżetów. By oszczędzić na codziennych zakupach, ponad 75% rodaków szuka okazji i rabatów oraz ogląda gazetki z promocjami sklepów tradycyjnych.

Jak wynika z raportu „Sprytne zakupy Polaków 2016” trzy czwarte konsumentów przy zakupie produktów kieruje się głównie ich ceną. Prawie wszyscy Polacy korzystają z różnych rozwiązań, które wspomagają rozsądniejsze zakupy. Najpopularniejszym jest przeglądanie ofert w Internecie oraz korzystanie z niższych cen w sklepach internetowych. Jednak produkty pierwszej potrzeby, w szczególności żywność, konsumenci wolą kupować w sklepach stacjonarnych.

„Klienci chcą samodzielnie wybierać produkty spożywcze, żeby mieć pewność, że mięso będzie świeże, a owoce niepoobijane. Trudno jednak każdego dnia porównywać ceny we wszystkich sklepach w okolicy, dlatego stworzyliśmy serwis Alleceny.pl -

Czytaj całość

Szczecińska porównywarka sklepowych promocji doceniona w ogólnopolskim konkursie

Artykuł ukazał się w na łamach szczecińskiego serwisu Wyborcza.pl.

Stworzony przez szczecinian serwis Alleceny.pl otrzymał Laur Eksperta 2016/2017 - za oferowanie nowoczesnej usługi odpowiadającej na potrzeby konsumentów. Alleceny.pl to największa w Polsce porównywarka cen produktów codziennego użytku, która - jako jedyna - porównuje ceny nie tylko ze sklepów internetowych, ale także ze stacjonarnych.

Stworzony przez szczecinian serwis porównuje ponad 200 tys. produktów z prawie 280 sklepów internetowych i 35 sieci handlowych.

Alleceny porównuje sklepy sieciowe

W odróżnieniu od porównywarek takich jak np. Ceneo czy Skąpiec, serwis Alleceny.pl ułatwia znalezienie produktów w okazyjnych cenach również w tradycyjnych sklepach stacjonarnych dużych sieci handlowych. Porównuje oferty z aktualnych gazetek promocyjnych, skupiając się na produktach kupowanych do domu (żywność, suplementy diety, chemia gospodarcza, alkohol i kosmetyki).

- To daje możliwość jednoczesnego porównywania cen tych samych produktów z wielu sklepów stacjonarnych i internetowych,

Czytaj całość

Do udanego serwisu internetowego trzeba dwojga - Szczecin Biznes

Na stronie Szczecinbiznes.pl ukazał kolejny artykuł z cyklu “IT w biznesie”, w którym opowiadamy o początkach portalu Hiponet.pl, którego jesteśmy współtwórcami, a także o tym jak istotne jest zaangażowanie klienta w proces wytwarzania projektu informatycznego.

Dlaczego zaangażowanie klienta w tworzenie serwisu internetowego przez dostawcę oprogramowania jest podstawą dobrego projektu i wdrożenia? Na to pytanie odpowiadają Paweł Dziennik i Michał Klemczak, właściciele Magnetic Point.

W branży wytwarzania projektów internetowych najważniejsze jest nawiązanie dobrych relacji między klientem a wykonawcą projektu. – Jeśli współpraca z klientem przebiega płynnie, to i produkt jest finalnie na dobrym poziomie – uważa Paweł Dziennik, współwłaściciel Magnetic Point. A jeśli przez lata współpracy powstanie biznesowa chemia, to z wykonawcy i opiekuna technicznego projektu można stać się współudziałowcem całego internetowego przedsięwzięcia.

Obustronne zaangażowanie

Pierwszym zadaniem

Czytaj całość

O pracy w chmurze na łamach portalu Szczecin Biznes

​Na portalu Szczecin Biznes tym razem pojawił się wywiad z Pawłem Dziennikiem i Michałem Klemczakiem o pracy w chmurze.

Standardem funkcjonowania w firmach informatycznych jest oprogramowanie webowe. Z tych doświadczeń mogą też z powodzeniem skorzystać przedsiębiorcy działający w innych branżach.

Sposób, w jaki pracują firmy z branży IT, kiedyś można byłoby uznać za opowieść science fiction. Oprogramowanie stacjonarne w wielu przypadkach zastąpiło oprogramowanie webowe. Można do niego zaliczyć programy niezbędne do pracy programistom czy grafikom, a także te przydatne w komunikacji wewnętrznej i do prowadzenia firmy. Bardzo często programy te są umieszczone na serwerze w chmurze – dane zbierane są więc u dostawcy aplikacji, nie zaś na dysku twardym firmy.

– Aplikacje webowe w wielu przypadkach dorównały aplikacjom stacjonarnym, choć jeszcze ich nie zastąpiły. Excel nadal jest standardem w dużych firmach finansowych – mówi Paweł Dziennik, współwłaściciel szczecińskiej firmy programistycznej Magnetic Point<

Czytaj całość

Międzynarodowa współpraca się opłaca - Magnetic Point kolejny raz na Szczecin Biznes

​Na portalu Szczecin Biznes kolejny raz pojawił się artykuł o Agencji Interaktywnej Magnetic Point - tym razem o naszej współpracy międzynarodowej. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie.

Międzynarodowa współpraca się opłaca

Warto korzystać ze światowych doświadczeń, którymi dysponują firmy z branży IT działające w Szczecinie - przekonuje Paweł Dziennik, CEO Magnetic Point.

Szczecińscy przedsiębiorcy szukający na miejscu usług firm programistycznych mają szeroki wachlarz ofert – od indywidualnych programistów po oddziały międzynarodowych korporacji. Ale są też nietypowe modele, łączące lokalne działanie i udział w międzynarodowych przedsięwzięciach.

Nietypowo, bo z partnerem

Założona w 2003 roku Magnetic Point zaczynała jako jedna z pierwszych szczecińskich agencji interaktywnych. Od czterech lat, jako firma programistyczna, uczestniczy w pracach nad projektami dla światowych marek.

– Wynika to z faktu, że jesteśmy partnerem brytyjsko-polskiej firmy Cognifide, posiadającej oddzia

Czytaj całość

Nasz projekt Alleceny.pl wśród 8 najbardziej inspirujących strtupów ze Szczecina

Bardzo nas cieszy, że projekt Alleceny.pl, który współtworzymy znalazł się w zestawieniu 8 najbardziej inspirujących Start-upów ze Szczecina wg. Gazety Wyborczej. Dziękujemy za wyróżnienie i umieszczenie nas w tym zaszczytnym gronie. Przeczytaj felieton Pawła Krzycha na Szczecin Blog.

Czytaj całość

Wyborcza.pl o Magnetic Point

Serdecznie polecamy artykuł, w którym szczecińska Wyborcza.pl napisała o m.in o naszej współpracy z firmą Cognifide Polska, projektach dla największych międzynarodowych marek, które powstają w Szczecinie, a także o przedsięwzięciach internetowych, które współtworzymy portalu Hiponet.pl, Alleceny.pl oraz platformie modowej Teequilla.

Czytaj całość

Niedziałkowskiego 24a - Branża IT na Pomorzu Zachodnim

W ubiegły piątek Paweł Dziennik (CEO Magnetic Point) był gościem programu Niedziałkowskiego 24a “Branża IT na Pomorzu Zachodnim” w TVP3 Szczecin. W trakcie spotkania Paweł rozmawiał z Katarzyną Witkowską, Anną Barcz oraz Marcinem Kaczmarkiem nt. rynku IT w Szczecinie i regionie, jego mocnych stronach, możliwościach, ale też codziennych wyzwaniach i problemach.

Więcej znajdziecie w materiale pod adresem http://szczecin.tvp.pl/23813733/290116.

Czytaj całość

Copyright © Magnetic Point. All rights reseverd.