Międzynarodowa współpraca się opłaca - Magnetic Point kolejny raz na Szczecin Biznes

Międzynarodowa współpraca się opłaca - Magnetic Point kolejny raz na Szczecin Biznes

​Na portalu Szczecin Biznes kolejny raz pojawił się artykuł o Agencji Interaktywnej Magnetic Point - tym razem o naszej współpracy międzynarodowej. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie.

Międzynarodowa współpraca się opłaca

Warto korzystać ze światowych doświadczeń, którymi dysponują firmy z branży IT działające w Szczecinie - przekonuje Paweł Dziennik, CEO Magnetic Point.

Szczecińscy przedsiębiorcy szukający na miejscu usług firm programistycznych mają szeroki wachlarz ofert – od indywidualnych programistów po oddziały międzynarodowych korporacji. Ale są też nietypowe modele, łączące lokalne działanie i udział w międzynarodowych przedsięwzięciach.

Nietypowo, bo z partnerem

Założona w 2003 roku Magnetic Point zaczynała jako jedna z pierwszych szczecińskich agencji interaktywnych. Od czterech lat, jako firma programistyczna, uczestniczy w pracach nad projektami dla światowych marek.

– Wynika to z faktu, że jesteśmy partnerem brytyjsko-polskiej firmy Cognifide, posiadającej oddziały w Londynie, Nowym Jorku i Poznaniu i zajmującej się tworzeniem zaawansowanych portali marketingowych opartych o systemy zarządzania treścią. Klientami Cognifide są m.in. Shell, Unilever, Virgin Media, GSK, Ford, Chivas, Barclays czy Telegraph Media Group – mówi Paweł Dziennik, współwłaściciel Magnetic Point. W praktyce oznacza to, że szczecińscy specjaliści są częścią dużych zespołów pracujących zdalnie w modelu: Szczecin – Poznań – Londyn – klient. W Poznaniu mieści się zespół deweloperski Cognifide, w Londynie – dział handlowy i biznesowy firmy. W ciągu roku w ten sposób powstaje wiele projektów dla globalnych marek.

Szersze horyzonty, nowe doświadczenia

Dla szczecińskiej firmy współpraca z dużym partnerem umożliwia poznanie ogólnoświatowych technologii i rozwiązań wdrażanych w dużych, międzynarodowych korporacjach.

Jednym z nich jest platforma do zarządzania treścią serwisów internetowych i aplikacji mobilnych Adobe Experience Manager, przeznaczona głównie dla dużych firm i instytucji i w Polsce mało znana. Z kolei rozwiązania dotyczące prowadzenia dokumentacji czy tworzenia opisów powdrożeniowych dla projektów pozwalają oszczędzać czas. Dodatkową korzyścią są organizowane we współpracy z Cognifide szkolenia – mówi

Ale współpraca przekłada się też na korzyści dla klientów Magnetic Point, który nabyte umiejętności wykorzystuje w pracy dla lokalnych firm.

Międzynarodowe projekty, w których uczestniczymy są technicznie wymagające, ale jednocześnie pozwalają naszym programistom rozwijać się. W pracy z klientami z lokalnego rynku korzystamy np. z procesu wytwarzania oprogramowania, który mieliśmy okazję poznać współpracując z bardziej doświadczonym partnerem – zauważa Paweł Dziennik.

Szef Magnetic Point zwraca uwagę na to, że współpraca jego firmy z międzynarodowym partnerem to przykład na to, jak różne mogą być sposoby funkcjonowania firm IT na szczecińskim rynku.

Działa u nas wiele firm programistycznych i każda zdobywa doświadczenie i umiejętności na swój sposób. Dzięki temu każdy przedsiębiorca szukający tego rodzaju usług znajdzie w Szczecinie coś dla siebie – podsumowuje Paweł Dziennik.