III Edycja JAVIPS już za nami!

Szczecińskie Spotkania Java Ekspertów już od samego początku okazały się strzałem w dziesiątkę. Entuzjastyczne przyjęcie poprzednich edycji skłoniło do zorganizowania dwóch wydarzeń w tym samym roku. JAVIPS po raz trzeci odbył się 23 października 2019 roku, a my ponownie mieliśmy zaszczyt być głównym organizatorem i partnerem eventu.

Wiedza na najwyższym poziomie

Głównym celem JAVIPS jest organizacja cyklicznych wydarzeń na wysokim poziomie, na których można wymieniać swoje doświadczenia związane z pracą z ekosystemem JAVY. Z edycji na edycję przybywa uczestników, których ściągają nazwiska prelegentów dzielących się wiedzą zdobytą przy realizacji projektów, a również miła atmosfera samego wydarzenia. Jesteśmy zdania, że unikalność samych prelekcji zdecydowała o jakości JAVIPS i to właśnie dlatego III edycja szczecińskich spotkań ekspertów Javy cieszyła się równie wysokim zainteresowaniem wśród programistów, co dwie poprzednie.

Tym razem w evencie w roli mówców wystąpiło 3 praktyków JAVY z wieloletnim doświadczeniem: Łukasz Gebel, na co dzień pracujący z technologiami związanymi z ekosystemem JAVA w firmie TomTom, Adam Dubiel z Allegro Group z prezentacją „Przychodzi request do usługi” oraz Jakub Pilimon z tematem „Refactor and do it safely”.

Rozmowy pomiędzy ekspertami

JAVIPS z założenia skierowany jest do developerów z minimum dwuletnim doświadczeniem. Jednak ponownie jak przy drugiej edycji, organizatorki musiały podnieść poprzeczkę dla chcących wziąć udział w spotkaniu. Już na początku rejestracji zabrakło wejściówek! W konsekwencji na trzeciej edycji JAVIPS pojawili się już tylko najbardziej doświadczeni programiści.

Prelekcja na koszulce

Enigmatyczny temat prelekcji Łukasza Gebela „Dlaczego programiści śnią o bezstanowych aplikacjach” był inspiracją do stworzenia grafiki na koszulki JAVIPS. Design stworzył dla nas Konrad Rysuje, z którym mieliśmy już okazję współpracować przy innych projektach. Cieszymy się, że mieliśmy w tym swój udział. Przy kolejnym evencie zorganizujemy ściankę, by móc uwiecznić uczestników w unikalnej koszulce JAVIPS. smile

Obejrzyj fotorelację z III Edycji JAVIPS dostępną na fanepagu wydarzenia.