Młodzi programiści znów kodowali

Magnetic Point po raz drugi kibicował uczestnikom ogólnopolskiego konkursu Kodować Każdy Może. To świetna inicjatywa, która zachęca uczniów do stawiania swoich pierwszych programistycznych kroków. Gratulujemy uczestnikom!

Ok. 100 uczniów z całej Polski rywalizowało o udział w finale konkursu Kodować Każdy Może, który odbył się 4 marca w Szczecinie.

Finał 2. edycji ogólnopolskiego konkursu, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 48, odbył się w siedzibie Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (WI ZUT jest patronem merytorycznym wydarzenia).

Uczestników zmagań finałowych - ponad 30 uczniów wyłonionych spośród setki chętnych z 19 szkół biorących udział w zdalnych eliminacjach - przywitała Anna Rakowska, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, dziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Jerzy Pejaś i dyrektor SP48 Iwona Górska.

Finał rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: klasy 2-3, klasy 4-5 oraz klasy 6. Jego pierwszą część uczniowie spędzili przed komputerami rozwiązując samodzielnie w pracowniach komputerowych zadania związane z odbywającymi się w tym roku w Szczecinie The Tall Ship Races.

Gdy najmłodsi uczestnicy zakończyli pracę indywidualną, rozpoczęły się zmagania zespołowe. W każdej z kategorii wiekowej, w drodze losowania, powstały dwa pięcioosobowe (w klasach szóstych- sześcioosobowe) zespoły. Do dyspozycji każdego z nich był komputer i tablica. Każdy zespół miał za zadanie w ciągu 10 minut stworzyć jak najciekawszy projekt na wskazany temat. W tym roku tematami były żywioły – woda, ogień i powietrze. W tej konkurencji, rozgrywanej na żywo i na czas (jej przebieg można było śledzić na wielkim ekranie) oceny dokonywali zebrani na sali rodzice i nauczyciele. Wyposażeni w piloty zdalnie głosowali na najlepszy projekt.

Laureaci otrzymali technologiczne nagrody, wśród których znalazły się m.in. roboty, konsole do gier, tablety, drukarki, smartfony, programy do nauki języków obcych. Magnetic Point był jednym ze sponsorów konkursu.

Kodować Każdy Może 2017, wyniki:

W kategorii klasy 2-3:

I miejsce: Barbara Piela, Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie,

II miejsce: Ignacy Kus, Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

III miejsce: Anna Czurak, ZSO SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie

W kategorii klasy 4-5:

I miejsce: Paweł Jakubowicz, Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie

II miejsce Jakub Nowakowski, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 1 w Koszalinie

III miejsce: Maja Małecka, Szkoła Podstawowa nr 59 w Szczecinie

W kategorii klasy szóste:

I miejsce: Aleksandra Ponikowska, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła

II miejsce w Koszalinie II miejsce: Piotr Czurak, ZSO SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie

III miejsce: Bartłomiej Kielczyk, Szkoła Podstawowa w Przecławiu