Ochrona środowiska na V edycji konkursu “Kodować każdy może”

W ubiegłą sobotę po raz kolejny wsparliśmy konkurs „Kodować każdy może” i z przyjemnością obserwowaliśmy, jak uczniowie ze szkół podstawowych z pełnym zaangażowaniem mierzą się z zadaniami programistycznymi. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i co roku obejmowane jest Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Ekologia i programowanie w parze

Pomimo, że konkurs ma na celu popularyzację programowania i nowych technologii, to w tym roku dodatkowo dotknął innej tematyki - troski o środowisko naturalne. Zadania konkursowe bezpośrednio związane były z segregacją śmieci oraz problemem czystości gleby i wody. Cieszymy się, że najmłodsi zmagali się z zadaniami, które dotyczyły realnie istniejących problemów. Takie działania pozwalają uczniom zrozumieć, że programowanie ma wpływ na wiele elementów codziennego życia, ułatwiając budowanie i rozwijanie konkretnych rozwiązań. Naszym zdaniem szkoła, wychodząc poza tradycyjne metody edukacji ekologicznej (takie jak sprzątanie lasów z okazji Dnia Ziemi) uczy młode pokolenie, że ich aktywność może mieć realny wpływ na świat.

Na zakończenie konkursu Paweł Dziennik, CEO Magnetic Point, odebrał od Dyrektora Szkoły nr 48 w Szczecinie oraz organizatorów serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród i tym samym pomoc w motywowaniu uczniów do zgłębiania tajników programowania i rozwijania logicznego myślenia.

Dziękujemy.