Szczecińska porównywarka sklepowych promocji doceniona w ogólnopolskim konkursie

Alleceny - Laur Eksperta

Artykuł ukazał się w na łamach szczecińskiego serwisu Wyborcza.pl.

Stworzony przez szczecinian serwis Alleceny.pl otrzymał Laur Eksperta 2016/2017 - za oferowanie nowoczesnej usługi odpowiadającej na potrzeby konsumentów. Alleceny.pl to największa w Polsce porównywarka cen produktów codziennego użytku, która - jako jedyna - porównuje ceny nie tylko ze sklepów internetowych, ale także ze stacjonarnych.

Stworzony przez szczecinian serwis porównuje ponad 200 tys. produktów z prawie 280 sklepów internetowych i 35 sieci handlowych.

Alleceny porównuje sklepy sieciowe

W odróżnieniu od porównywarek takich jak np. Ceneo czy Skąpiec, serwis Alleceny.pl ułatwia znalezienie produktów w okazyjnych cenach również w tradycyjnych sklepach stacjonarnych dużych sieci handlowych. Porównuje oferty z aktualnych gazetek promocyjnych, skupiając się na produktach kupowanych do domu (żywność, suplementy diety, chemia gospodarcza, alkohol i kosmetyki).

- To daje możliwość jednoczesnego porównywania cen tych samych produktów z wielu sklepów stacjonarnych i internetowych, co jest rozwiązaniem unikalnym - podkreśla Adam Rzepkowski, dyrektor zarządzający w Alleceny.pl. - Możemy promocje z gazetki jednej sieci porównać do cen proponowanych w gazetkach konkurencji oraz do cen internetowych.

Zespół Alleceny.pl co tydzień zamieszcza w porównywarce informacje o cenach ok. 5 tys. produktów będących w danym tygodniu w promocji, wskazuje też użytkownikowi najbliższą lokalizację sklepu, w którym można je kupić. Serwis porównuje także ceny tych samych produktów w sklepach internetowych.

- Niedawno uruchomiliśmy usługę umożliwiającą tworzenie listy zakupowej, by nasz użytkownik miał w jednym miejscu ulubione produkty i był na bieżąco informowany za pośrednictwem e-maila o tym, czy któryś z nich jest aktualnie w promocji i gdzie kupi go najtaniej. Wprowadziliśmy też możliwość udostępniania informacji o promocjach w mediach społecznościowych - mówi Paweł Dziennik, współtwórca Alleceny.pl.

Liczba użytkowników serwisu Alleceny.pl wzrosła w 2016 r. o 50 proc. Miesięcznie odwiedza go 300 tys. osób, a dotychczas skorzystało z niego ponad 2 miliony Polaków.

Laur Eksperta. Co to za konkurs?

To organizowany przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości w Katowicach ogólnopolski konkurs, którego celem jest wyróżnianie najlepszych produktów, marek i usług, które odpowiadają na potrzeby konsumentów i wyróżniają się na tle konkurencji. Laureaci otrzymują znak jakości Laur Eksperta, przyznawany przez kapitułę złożoną z naukowców (m.in. z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Białostockiej). Wyniki Konkursu ogłaszane są w trakcie uroczystej Gali Finałowej w listopadzie, która odbywa się w Rezydencji Belweder-Klonowa Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie.

W zeszłorocznej, drugiej edycji Laurem Eksperta wyróżniono 69 podmiotów.