Tomasz Michalak prelegentem II Edycji JAVIPS

​Entuzjastyczne przyjęcie JAVIPS skłoniło nas do organizacji kolejnej edycji szczecińskich spotkań JAVA ekspertów - i tak pół roku później zaprosiliśmy do Szczecina trzech wysokiej klasy prelegentów. Jednym z ekspertów był Tomasz Michalak - Principal Software Engineer z zaprzyjaźnionej firmy Cognifide Polska. Tym bardziej cieszyliśmy się, mogąc wysłuchać merytorycznego wystąpienia specjalisty pracującego na co dzień dla naszego Partnera.

O prelegencie

Tomasz Michalak to specjalista w obszarze wydajnych, lekkich oraz skalowalnych architektur sterowanych zdarzeniami, zajmujący się na co dzień programowaniem reaktywnym oraz systemami mikroserwisowymi. Jest także współtwórcą rozwiązań open source’owych, mentorem technologicznym, uczestnikiem hackathonów oraz prelegentem polskich i międzynarodowych konferencji i meet-upów. Obecnie zajmuje się tworzeniem platform webowych dla globalnych klientów.

O prezentacji

Nowoczesne platformy (webowe) to architektury, na które składa się wiele wyspecjalizowanych komponentów (modułów). Wydajne, skalowalne oraz odporne na błędy rozwiązania wymagają nowatorskiego podejścia, które połączy je w kontrolowany i izolowany sposób, ograniczając niepożądane zależności pomiędzy nimi. Na najbliższym JAVIPS opowiem z jakimi wyzwaniami można się spotkać, projektując rozwiązania dla globalnych marek (jak EY czy Unilever) oraz w jaki sposób uproszczony model współbieżności, architektura sterowana zdarzeniami oraz programowanie reaktywne je adresują. Na przykładzie frameworku Vert.x oraz RxJavy pokażę, jak budować lekkie reaktywne platformy mikroserwisowe.

Więcej relacji z JAVIPS znajdziecie na kanale YouTube